صفحه اصلی / بازاریابی اینترنتی / کمپین تبلیغات اینترنتی

کمپین تبلیغات اینترنتی

اهمیت اینترنت به عنوان بستری برای ایجاد مراحل راه اندازی کمپین تبلیغات اینترنتی موفق می باشد هم اکنون در این بخش قصد داریم تا به یکی از مهمترین روش های بازاریابی اینترنتی که به وسیله آن می توانیم باعث جذب بازدیدکننده به سمت برندمان شویم و در انتها آنها را به خریدار تبدیل کنیم اشاره ای داشته باشیم.

کمپین تبلیغات اینترنتی

کمپین تبلیغات اینترنتی

به طور خلاصه، به مجموعه فعالیت هایی اینترنتی گفته می شود که بوسیله آن می توانیم برند خود را در جامعه هدف معرفی نموده و در انتها افزایش فروش و درآمد را برای برند خود به همراه داشته باشیم.

برنامه ریزی هماهنگ و منسجم در شاخه های مختلف اینترنت به همراه اجرای روند کامل آن در زمانبندی های معین، مجموعه فعالیت هایی هستند که یک کمپین تبلیغاتی اینترنتی را شامل می شوند

 

راه اندازی کمپین تبلیغات اینترنتی

برای طراحی و راه اندازی یک کمپین تبلیغاتی موفق در اینترنت، می بایست به نکات کلیدی که در زیر به آنها اشاره خواهیم داشت توجه ویژه ای داشته باشید.

 

۱- هدف راه اندازی کمپین

قبل از هر چیزی باید به این نکته توجه داشته باشید که هدف از راه اندازی یک کمپین تبلیغاتی در فضای اینترنت چیست؟ نکته ای که در بسیاری از مواقع به آن توجه ای صورت نمی گیرد و در انتها شاهد شکست کمپین خود خواهید بود. باید سعی کنید که هدف خود را بصورت دقیق و واضح مشخص نمایید تا در مرحله بعد، نقشه کمپین را بر اساس آن طراحی نمایید.

* به عنوان مثال باید مشخص نمایید که هدف شما از راه اندازی کمپین، ایجاد آگاهی از برند است یا آموزش مشتریان؟ ایجاد حس اعتماد سازی است یا برقراری بیشتر رابطه با کاربران؟

 

پس باید در نظر داشته باشید که اولین مرحله و مهمترین قسمت برای شروع یک کمپین موفق، مشخص نمودن اهداف آن کمپین می باشد که با معین نمودن آن، بودجه مورد نظر به جهت سرمایه گذاری، فرمت محتوای تولیدی، مخاطبان آن هدف و رسانه های مورد نظر به جهت راه اندازی کمپین برایتان مشخص می گردد.

 

۲- شناسایی مخاطب هدف

در کمپین تبلیغات اینترنتی بعد از مشخص شدن هدف یک کمپین، شناسایی شخصیت بازدیدکنندگانی که به عنوان مخاطب بازار هدف، با کمپین در ارتباط خواهند بود، مرحله بعدی است که بسیار حائز اهمیت می باشد. برای آنکه بتوانید محتوای ارزشمندی را برای مخاطبان بازار هدف خود تولید نمایید، می بایست شناخت دقیقی از آنها داشته باشید و بدانید دقیقاً برای چه اشخاصی محتوا را تولید خواهید کرد. به عنوان مثال، لحن و ادبیات محتوایی که برای جوانان و نوجوانان تولید می شود در مقایسه با محتوایی که برای افراد مسن تولید می شود تفاوت بسیار زیادی خواهد داشت.

* قبل از شروع تولید محتوا، باید مشخص نمایید که مخاطبان شما دارای چه رنج سنی می باشند؟ چه تحصیلاتی دارند؟ سطح درآمدشان چگونه است؟ چه نیازهایی دارند؟ سرگرمی آنها چیست؟ نیازهای خود را چگونه برطرف می کنند؟ خدمات و محصولات شما کدام نیاز آنها را برآورده خواهد ساخت؟

در صورتیکه بتوانید به نمونه سوال های فوق پاسخی شفاف ارائه دهید، می توانید پرسونای مخاطب هدف خود را شناسایی کنید و از اطلاعات بدست آمده در طراحی کمپین خود استفاده کنید و محتوایی اثربخش تولید نمایید.

 

۳- تعریف شاخص های عملکرد

جهت سنجش دقیق عملکردتان می بایست معیارهای مشخصی را برای خود طراحی نمایید. به خاطر داشته باشید، تا هنگامیکه نتوانید عملکرد خود را ارزیابی کنید، نتیجه مناسبی کسب نخواهید کرد. در این راستا KPI ها (شاخص های کلیدی عملکرد – key Performance Indicators)، به عنوان مهمترین فاکتور هر کمپین، نقش بسیار مهمی را بر عهده دارند. در این مرحله می توانید با توجه به نیاز خود، شاخص های منحصر بفرد و کلیدی را در نظر بگیرید که در لیست زیر به نمونه هایی از آن اشاره خواهیم داشت.

 • تعداد بازدید از صفحه
 • تعداد ورودی از وب سایت های دیگر (Refferal)
 • تعداد ورودی از شبکه های اجتماعی (Social Visitors)
 • مدت زمانی که کاربران مشغول دیدن محتوا می مانند (Time On Page)
 • نرخ پرس از صفحه (Bounce Rate)
 • تعداد ورودی از موتورهای جستجو (Search Traffic)
 • کلمات کلیدی که به واسطه آن در صفحات گوگل ایندکس شده اید (Keywords)

و غیره

 

۴- محتوای سبز و دست اول تولید کنید

در کمپین تبلیغات اینترنتی محتوای سبز، محتوایی است که به زمان محدود نمی شود و مطالب ارائه داده شده همیشه قابل استفاده و به نوعی، حلال مشکلات و نیازهای کاربران است. همیشه برای انتشار این نوع محتوا، باید حساسیت و دقت زیادی را داشته باشید تا محتوایی تولید نمایید که قابل توجه کاربران بوده و نیاز آنها را برطرف نماید. امروزه و در فضای وب، محتوای بی کیفیت و بی ارزش به وفوور یافت می شود، در صورتی که بتوانید محتوایی تولید نمایید که خواست مشتری را برطرف نماید مطمئن باشید که مشتری از آن شما خواهد بود.

 

۵ مشخص نمودن بستر های انتشار محتوا

بعد از تولید محتوای ارزشمند و کاربرپسند، آخرین و مهمترین مرحله، مشخص نمودن کانال ها و بسترهای توزیع و انتشار محتوا می باشد. همیشه به یاد داشته باشید، در صورتیکه بهترین محتوا را تولید نمایید اما بستری مناسب به جهت انتشار  و بهتر دیده شدن آن را نداشته باشید، در انتها شاهد شکست کمپین تبلیغاتی خود خواهید بود.
منبع: نتمارکو
اکرووب بازاریابی اینترنتی و بازاریاب فروشگاه مجازی

درباره علی بیات

مباحث بازاریابی و کسب و کار اینترنتی رو یک آلترناتیو جهت پیشبرد اهداف زندگی میدونم و بهش شدیدا علاقمند هستم....نام اکرو از ورزش آکروبات گرفته شده که تداعی کننده هیجان، انعطاف و شادی است... کانال تلگرامی: https://t.me/acroweb

این مطالب را نیز ببینید!

تبدیل بازدیدکننده سایت به مشتری چگونه انجام می‌شود؟

وبسایت شرکت در صورتی که درست اجرا شود می‌تواند به عنوان بزرگترین ابزار فروش و …

7 دیدگاه‌ها

 1. لطفا در مورد هدفمنی این سرویس بیشتر توضیح دهید

 2. Кожица виниловая для клейкой основе. представляет из себя отдельный экологически надежный двухслойный вещество, апогей которого изготовлен из поливинилхлорида и покрыт красителями, а нижний слой простая бумажная основа предохраняющая клейкую основу.

  Виниловая пленка на клейкой основе для транспортных средств

 3. Анонсировав точный в прошлом месяце будущий запуск последнего “Соренто” в Российской Федерации (и продление продаж предшественника), Kia truemotor в конце концов объявила цены для внедорожник.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *