صفحه اصلی / بازاریابی اینترنتی / ویژگی های یک بازاریاب اینترنتی موفق و پیشرو

ویژگی های یک بازاریاب اینترنتی موفق و پیشرو

واژه «بازاریاب اینترنتی» یک مقوله گسترده‌ای است که نقش‌های متعددی را در راه‌اندازی یک کسب و کار به دنیای دیجیتال ایفا می‌کند. بازاریاب اینترنتی می‌تواند نقش خود را در طراحی وب، تبلیغ کردن، ایجاد محتوا یا استراتژی بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO) ایفا کند. به دلیل ماهیت این شغل، این متخصصان باید مهارت‌های پیچیده و ویژه‌ای را متناسب با نیاز هر کسب و کار به دست آورند. آنها باید روزهای زیادی را صرف ایجاد وبلاگ یک شرکت کنند، سپس روی سایت کار کرده و شروع به توسعه شبکه‌های اجتماعی کنند. ایجاد سایت برای آغاز یک کسب و کار نیاز به استراتژی، سازمان‌دهی و تمایل به کار در یک تیم به طور مؤثر دارد. به طور معمول بازاریابان اینترنت با انواع حرفه‌ها از جمله سرپرست تولید محتوا، سرپرست توسعه محصول، متصدیان بازاریابی کار می‌کنند. همچنین آنها مهارت‌های متنوعی را با گذراندن سالها تجربه در طراحی صفحات و درگیری در شیوه‌های SEO به دست آورده ‌اند. بنابراین بازاریابان اینترنتی برای اینکه سایت یا محصولی را معرفی کنند از شیوه‌های مختلفی مانند نمایش تبلیغات در سایت، ایجاد محتوا، لینک گذاری و همچنین از روش‌های دیگری مانند ایمیل نگاری استفاده می‌کنند.
هم بازاریابی وابسته (affiliate marketing) و هم بازاریابی کالا به شیوه آنلاین در ابتدا به نظر می‌رسد روشی آسان برای به دست آوردن پول باشد، اما افراد به زودی متوجه می‌شوند که از وب به راحتی نمی‌توان کسب درآمد کرد. بنابراین بازاریابی اینترنتی نیاز به تعهد و کار سخت دارد.
فرآیند بازاریابی نیاز به ایجاد یک صفحه وب یا نوشتن کتاب الکترونیکی دارد. به عنوان یک فروشنده طیف گسترده‌ای از روش‌های بازاریابی وجود دارد که می‌توان آنها را دنبال کرد.

آیا شما می‌خواهید یک بازاریاب اینترنتی موفق شوید؟ بازاریابی اینترنتی از یک طرف مستلزم ترغیب مشتریان برای کالایی است که شما تلاش می‌کنید به صورت آنلاین بفروشید و از طرف دیگر مستلزم شناسایی مشتریان مناسب برای کالاهایی که دارید می شود. این یک تلاش جذاب است که نیاز به تمرین و پشتکار فراوان دارد. شما ممکن است در ابتدا مجبور به انجام بسیاری از کارها با درآمد کمی باشید. بدون نگرش درست، ممکن است مجبور به ترک این کار شوید. با این حال در ادامه می‌توانید چندین نکات ساده را در مورد چگونگی تبدیل شدن به یک بازاریاب اینترنتی موفق دنبال کنید.

برای تبدیل شدن به یک بازاریاب اینترنتی موفق برنامه‌ریزی کنید
اولین راز که باید در مورد چگونگی تبدیل شدن به یک بازارایاب اینترنتی موفق بدانید این است که یک برنامه‌ای اصولی و منطقی  تهیه کنید. بدون جهت یا هدف کار نکنید، در اینصورت شما نتایج شانسی خواهید گرفت. برنامه شما نیاز نیست که بیش از حد فانتزی باشد بلکه تنها باید شامل تمام جزئیات دقیق از آنچه که قصد دارید به آن برسید و چگونگی دستیابی به آن باشد. ممکن است نیاز داشته باشید از افراد دیگر در طرح خود به صورت یک گروه متفکر استفاده کنید. بنابراین در دراز مدت این روش به شما کمک خواهد کرد زیرا نمی‌توانید در همه زمینه‌ها متخصص باشید. اگر شما دارای مهارت‌های خوبی در ارتباطات مشتری هستید اما در تکنولوژی ضعیف هستید، یک شریکی را که درک بهتری در بخش‌های دیگر دارد انتخاب کنید. این برنامه‌ریزی به شما کمک می‌کند چطور کارها را انجام دهید مثلا پاسخ گفتن به شبکه‌های اجتماعی، مدیریت صفحات و پروفایل در وبسایت و شبکه‌های اجتماعی، ایجاد تبلیغات اینترنتی نمایشی و غیره همگی نیاز به برنامه‌ریزی درست دارند و باید هر روز به این فعالیت‌ها رسیدگی شود.

کار خود را درست انجام دهید
بسیاری از افراد به دام این باور می‌افتند که می‌توانند درآمد عالی را بدون کار سخت به دست آورند. در واقع شما نیاز به تلاش‌های فراوان برای به دست آوردن نتایج مورد نظر خود دارید. شما نمی‌توانید به سادگی در مورد فروش محصولات خود به صورت آنلاین بدون در نظر گرفتن کار حساب شده اقدام کنید. درک درست از رفتار مشتریان و اینکه آنها چه کارهایی انجام داده دارای اهیمیت ویژه‌ای در بازاریابی است.

یک مربی موفق بیابید
مربیان می‌توانند درس‌های ارزشمند بسیاری در مورد چگونگی موفقیت در بازاریابی ارائه کنند. مربی به شما دیدگاه‌های مختلفی از شغل را که شما قصد انجام آن را دارید می‌دهد و می‌توانید از تجربه‌های خوب و یا بد آنها یاد بگیرید؛ بنابراین کمک می‌کند مهارتهایی را که شما نیاز به موفقیت در بازاریابی آنلاین دارید توسعه دهید. شما ممکن است سریعتر با کسب دانش از یک مربی ترقی کنید. پیشرفت سریع‌تر تبدیل به موفقیت سریعتر و نتایج فوری می‌شود. هنگامی‌که در نهایت اعتماد به نفس کافی به عنوان یک بازاریاب اینترنتی موفق شدید، مربی خود را رها نکنید از آنجایی که ممکن است احتیاج به یک دیدگاه جدید در مورد ایده خود برای پیاده‌سازی آن داشته باشید.

مصر (پیگیر) باشید
با هر تعهدی که دارید، کلید موفقیت در بازاریابی آنلاین پشتکار است. دستیابی به موفقیت ممکن است زمان زیادی ببرد. بنابراین برای گرفتن نتایج روزها، هفته‌ها و حتی ما‌هها باید انتظار کشید. فوت و فن دانستن چگونگی تبدیل شدن به بازاریاب موفق کار سخت می‌باشد. هر چه شما سخت‌تر کار کنید، بیشتر موفق خواهید شد. این یک اصل ساده‌ای است که آثار شگفتی را در هنگام اجرا به دنبال دارد. نگرش ما نقش مهمی را در تعیین اینکه شما موفق خواهید شد یا نه ایفا خواهد کرد. آیا شما مایل به گذراندن ساعتهای بسیاری در روز برای ساخت موفقیت خود در شغل بازاریاب اینترنت هستید؟

تمرکز خود را حفظ کنید
تمرکز خود را بر روی یک پروژه بگذارید و این تمرکز را  بر روی بخش‌های اصلی کسب و کار خود قرار دهید. زمانی که از عهده کار سخت بر می‌آیید خستگی و بی‌انگیزگی از شما دور میشود. سر و کار داشتن با این بخش‌ها باعث رشد معنی‌دار و استخدام کارشناسان برای کمک در مورد بخش‌های تکنیکی می‌شود. کار کردن بر روی پروژه‌های متعدد مانع پیشرفت شما خواهد شد اما تقسیم کار دستیابی به موفقیت را سریع‌تر خواهد کرد.

نتیجه‌گیری

به طور کلی بازاریابی اینترنتی نقش مهمی را در توسعه کارآفرینی دیجیتال به عنوان شتاب دهنده کسب و کار دارد. بنابراین همه افرادی که نقش در کسب و کار اینترنتی دارند باید به موضوع بازارایابی اینترنتی آگاه باشند و یک بازاریاب اینترنتی موفق علاوه بر اینکه شناخت مناسب و کاملی از مشتریان محصولات خود دارد، می تواند از ابزارهای مناسب در زمینه بازاریابی اینترنتی و تکنیکهای خاص نهایت استفاده را ببرد. ما در وب۲۴ همواره به دنبال این هستیم که مشتریان خود را در جهت استفاده مناسب از ابزارهای اینترنتی و بهبود وضعیت کسب و کاری که دارند راهنمایی کنیم و نقش مشاوره مناسبی برای آنها داشته باشیم.
اکرو وب بازاریاب فروشگاه مجازی
منبع: web24.ir

درباره علی بیات

مباحث بازاریابی و کسب و کار اینترنتی رو یک آلترناتیو جهت پیشبرد اهداف زندگی میدونم و بهش شدیدا علاقمند هستم....نام اکرو از ورزش آکروبات گرفته شده که تداعی کننده هیجان، انعطاف و شادی است... کانال تلگرامی: https://t.me/acroweb

این مطالب را نیز ببینید!

تخصص های پولساز اینترنتی

تخصص های پولساز اینترنتی

در این مقاله با ۱۰ تخصص پولساز اینترنتی در ایران آشنا خواهید شد. ۱. متخصص سئو: …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *